Al 100-lea Congres al Statelor Unite



Toate cunoștințele pe care oamenii le-au acumulat de-a lungul secolelor despre Al 100-lea Congres al Statelor Unite sunt acum disponibile pe internet, iar noi le-am compilat și le-am aranjat pentru dumneavoastră în cel mai accesibil mod posibil. Dorim să puteți accesa rapid și eficient tot ceea ce doriți să știți despre Al 100-lea Congres al Statelor Unite, ca experiența dumneavoastră să fie plăcută și să simțiți că ați găsit cu adevărat informațiile pe care le căutați despre Al 100-lea Congres al Statelor Unite.

Pentru a ne atinge scopurile ne-am străduit nu numai să obținem cele mai actualizate, ușor de înțeles și veridice informații despre Al 100-lea Congres al Statelor Unite, dar am avut grijă ca designul, lizibilitatea, viteza de încărcare și ușurința de utilizare a paginii să fie cât mai plăcute, astfel încât să vă puteți concentra asupra esențialului, cunoscând toate datele și informațiile disponibile despre Al 100-lea Congres al Statelor Unite, fără să vă faceți griji pentru nimic altceva, noi ne-am ocupat deja de asta pentru dumneavoastră. Sperăm că ne-am atins scopul și că ați găsit informațiile pe care le căutați despre Al 100-lea Congres al Statelor Unite. Așadar, vă urăm bun venit și vă încurajăm să vă bucurați în continuare de experiența de utilizare a scientiaro.com .

Al 100-lea Congres al Statelor Unite
99  
  101
USCapitol.jpg

3 ianuarie 1987 - 3 ianuarie 1989
Membri 100 de senatori
435 de reprezentani
5 delegai fr vot
Majoritatea Senatului Democratic
Preedinte al Senatului George HW Bush (R)
Majoritatea casei Democratic
Preedinte al Camerei Jim Wright (D)
Sesiuni
1 : 6 ianuarie 1987 - 22 decembrie 1987
2 : 25 ianuarie 1988 - 22 octombrie 1988

100 Congresul Statelor Unite a fost o întâlnire a ramurii legislative a guvernului federal al Statelor Unite, compus din Senatul Statelor Unite i Statele Unite , Camera Reprezentanilor . S-a întâlnit la Washington, DC, din 3 ianuarie 1987 pân în 3 ianuarie 1989, în ultimii doi ani de preedinie a lui Ronald Reagan . Repartizarea locurilor în Camera Reprezentanilor s-a bazat pe Recensmântul al XX - lea al Statelor Unite în 1980 .

Ambele camere aveau o majoritate democratic , democraii crescând conducerea în Camer i recâtigând Senatul pentru prima dat de la cel de - al 96-lea Congres din 1979.

Evenimente majore

Preedintele Ronald Reagan cu vicepreedintele George Bush i preedintele Camerei Jim Wright în timpul discursului din 1988 privind starea Uniunii , 25 ianuarie 1988

Legislaie major

Tratatele ratificate

Audieri

Rezumatul partidului

Senat

Petrecere
(umbrirea arat controlul)
Total Vacant
Democrat
(D)
Republican
(R)
Sfâritul congresului anterior 48 52 100 0
Începe 55 45 100 0
Sfârit 54 46
Cota de vot final 54,0% 46,0%
Începutul congresului urmtor 55 45 100 0

camera Reprezentanilor

Petrecere
(umbrirea arat controlul)
Total Vacant
Democrat
(D)
Republican
(R)
Sfâritul congresului anterior 251 180 431 4
Începe 258 177 435 0
Sfârit 255 178 433 2
Cota de vot final 58,9% 41,1%
Membri fr drept de vot 4 1 5
Începutul congresului urmtor 259 174 433 2

Conducere

Senat

Preedintele Senatului pro Tempore

Conducere majoritar (democratic)

Conducere minoritar (republican)

camera Reprezentanilor

Preedinte al Camerei

Conducere majoritar (democratic)

Conducerea minoritilor

Cauzele

Membri

Aceast list este aranjat în funcie de camer, apoi de stat. Senatorii sunt enumerai în funcie de clas, iar reprezentanii sunt enumerai în funcie de district.

Senat

Senatorii sunt alei popular Statewide la fiecare doi ani, cu o treime nou început mandate de ase ani , cu fiecare Congres, în acest Congres, clasa 1 a însemnat termenul lor sa încheiat cu acest Congres, cu care se confrunt realegerea în 1988 ; Clasa 2 a însemnat c mandatul lor a început în Congresul trecut, urmând s fie re-ales în 1990 ; Clasa 3 a însemnat c mandatul lor a început în acest Congres, urmând s fie re-ales în 1992 .

camera Reprezentanilor

Modificri ale calitii de membru

Senat

Stat
(clas)
Vacator motiv pentru schimbare Succesor Data
instalrii oficiale a succesorului
Nebraska
(1)
Edward Zorinsky (D) A murit la 6 martie 1987.
Succesorul a fost numit pentru a termina mandatul.
David Karnes (R) 11 martie 1987

camera Reprezentanilor

District Vacator motiv pentru schimbare Succesor Data
instalrii oficiale a succesorului
California este pe locul 5 Sala Burton (D) A murit la 1 februarie 1987 Nancy Pelosi (D) 2 iunie 1987
Al 4-lea din Connecticut Stewart McKinney (R) A murit la 7 mai 1987 Chris Shays (R) 18 august 1987
Tennessee este al 5-lea Bill Boner (D) Demisionat pe 5 octombrie 1987 Bob Clement (D) 19 ianuarie 1988
Virginia este a 5-a Dan Daniel (D) A murit la 23 ianuarie 1988 Lewis F. Payne Jr. (D) 14 iunie 1988
Al 4-lea din Louisiana Buddy Roemer (D) A demisionat pe 14 martie 1988, dup ce a fost ales guvernator al Louisianei Jim McCrery (R) 16 aprilie 1988
Al 3-lea din New Jersey James J. Howard (D) A murit pe 25 martie 1988 Frank Pallone (D) 8 noiembrie 1988
Illinois este pe locul 21 Melvin Price (D) A murit la 22 aprilie 1988 Jerry Costello (D) 9 august 1988
Tennessee este al 2-lea John Duncan Sr. (R) A murit la 21 iunie 1988 Jimmy Duncan (R) 8 noiembrie 1988
Al 19-lea din New York Mario Biaggi (D) Demisionat pe 5 august 1988 Vacant la sfâritul acestui Congres
Samoa Americane este în general Fofó IF Sunia (D) Demisionat la 6 septembrie 1988
Al 3-lea din Alabama William F. Nichols (D) A murit la 13 decembrie 1988

Comitete

Listele comitetelor i ale liderilor lor de partid, pentru membrii (Camera i Senatul) comisiilor i atribuiile acestora, intrai în Directorul oficial al Congresului din partea de jos a articolului i facei clic pe link (1 link), în directorul de dup pagini din termenii de serviciu, vei vedea comisiile Senatului, Camerei (în picioare cu subcomisiile, selectate i speciale) i mixte i dup paginile comitetului, vei vedea sarcinile comisiei Camerei / Senatului în director, în seciunea comisiilor din Camera i Senatul din Directorul oficial al Congresului, membrii comitetului din primul rând din partea stâng îl prezint pe preedintele comisiei, iar din partea dreapt indic membrul de rang superior al comitetului.

Senat

  • Credite (preedinte: John C. Stennis ; membru clasat : Mark O. Hatfield ) Thad Cochran )
  • Comer, justiie, stat, justiie i agenii conexe (preedinte: Ernest Hollings ; membru clasat : Warren Rudman )
  • Aprare (preedinte: John Stennis ; membru clasat : Ted Stevens )
  • Districtul Columbia (preedinte: Tom Harkin ; membru clasat : Don Nickles )
  • Dezvoltarea energiei i a apei (preedinte: J. Bennett Johnston ; membru clasat : Mark O. Hatfield )
  • Operaiuni strine (preedinte: Daniel Inouye ; membru clasat : Bob Kasten )
  • Agenii independente HUD (preedinte: William Proxmire ; membru clasat : Jake Garn )
  • Interior i agenii conexe (preedinte: Robert C. Byrd ; membru clasat : James A. McClure )
  • Munc-sntate, servicii umane, educaie i agenii conexe (preedinte: Lawton Chiles ; membru clasat : Lowell P. Weicker )
  • Filiala legislativ (preedinte: Dale Bumpers ; membru clasat : Chuck Grassley )
  • Construcii militare (preedinte: Jim Sasser ; membru clasat : Arlen Spectre )
  • Transport i agenii conexe (preedinte: Frank Lautenberg ; membru clasat : Al D'Amato )
  • Trezoreria, serviciile potale i guvernul general (preedinte: Dennis DeConcini ; membru clasat : Pete Domenici )
  • Servicii armate (preedinte: Sam Nunn ; membru clasat : John W. Warner ) Dan Quayle )
  • Industria i tehnologia aprrii (preedinte: Jeff Bingaman ; membru clasat : Phil Gramm )
  • For de munc i personal (preedinte: John Glenn ; membru clasat : Pete Wilson )
  • Forele de proiecie i aprarea regional (preedinte: Ted Kennedy ; membru clasat : William S. Cohen )
  • Disponibilitate, durabilitate i sprijin (preedinte: Alan Dixon ; membru clasat : Gordon J. Humphrey )
  • Fore strategice i deteren nuclear (preedinte: J. James Exon ; membru clasat : Strom Thurmond )
  • Bnci, locuine i afaceri urbane (preedinte: William Proxmire ; membru clasat : Jake Garn ) Phil Gramm )
  • Locuine i afaceri urbane (preedinte: Alan Cranston ; membru clasat : Al D'Amato )
  • Finane internaionale i politic monetar (preedinte: Paul Sarbanes ; membru clasat : H. John Heinz III )
  • Valori mobiliare (preedinte: Donald W. Riegle ; membru clasat : William L. Armstrong )
  • Buget (preedinte: Lawton Chiles ; membru clasat : Pete Domenici )
  • Comer, tiin i transport (preedinte: Ernest Hollings ; membru clasat : John C. Danforth ) Nancy Kassebaum )
  • Comunicri (preedinte: Daniel Inouye ; membru clasat : Bob Packwood )
  • Consumator (preedinte: Al Gore ; membru clasat : John McCain )
  • Comer exterior i turism (preedinte: Jay Rockefeller ; membru clasat : Paul S. Trible Jr. )
  • Merchant Marine (preedinte: John Breaux ; membru clasat : Ted Stevens )
  • tiin, tehnologie i spaiu (preedinte: Donald W. Riegle ; membru clasat : Larry Pressler )
  • Transport de suprafa (preedinte: J. James Exon ; membru clasat : Bob Kasten )
  • Studiu naional privind politica oceanelor (preedinte: Ernest Hollings ; membru clasat : John C. Danforth )
  • Energie i resurse naturale (preedinte: J. Bennett Johnston ; membru clasat : James A. McClure ) Don Nickles )
  • Dezvoltarea i producia resurselor naturale (preedinte: John Melcher ; membru clasat : Chic Hecht )
  • Terenuri publice, parcuri naionale i pduri (preedinte: Dale Bumpers ; membru clasat : Malcolm Wallop )
  • Cercetare i dezvoltare (preedinte: Wendell H. Ford ; membru clasat : Pete Domenici )
  • Ap i putere (preedinte: Bill Bradley ; membru clasat : Daniel J. Evans )
  • Mediu i lucrri publice (preedinte: Quentin N. Burdick ; membru clasat : Robert T. Stafford ) John H. Chafee )
  • Deeuri periculoase i substane toxice (preedinte: Max Baucus ; membru clasat : David Durenberger )
  • Reglementarea nuclear (preedinte: John Breaux ; membru clasat : Alan K. Simpson )
  • Superfund i supravegherea mediului (preedinte: Frank Lautenberg ; membru clasat : John W. Warner )
  • Resurse de ap, transport i infrastructur (preedinte: Daniel Moynihan ; membru clasat : Steve Symms )
  • Etic (Selectai) (preedinte: Howell Heflin ; vicepreedinte: Warren Rudman )
  • Finane (preedinte: Lloyd Bentsen ; membru clasat : Bob Packwood ) Malcolm Wallop )
  • Sntate (preedinte: George J. Mitchell ; membru clasat : David Durenberger )
  • Datoria internaional (preedinte: Bill Bradley ; membru clasat : William V. Roth Jr. )
  • Comer internaional (preedinte: Spark Matsunaga ; membru clasat : John C. Danforth )
  • Planuri private de pensionare i supravegherea serviciului de venituri interne (preedinte: David Pryor ; membru clasat : H. John Heinz III )
  • Politica de securitate social i familie (preedinte: Daniel Moynihan ; membru clasat : Bob Dole )
  • Impozitare i gestionarea datoriilor (preedinte: Max Baucus ; membru clasat : John H. Chafee )
  • Relaii externe (preedinte: Claiborne Pell ; membru clasat : Jesse Helms ) Nancy Kassebaum )
  • Afaceri din Asia de Est i Pacific (preedinte: Alan Cranston ; membru clasat : Frank H. Murkowski )
  • Afaceri europene (preedinte: Joe Biden ; membru clasat : Daniel J. Evans )
  • Politic economic internaional, comer, oceane i mediu (preedinte: John Kerry ; membru clasat : Rudy Boschwitz )
  • Afaceri din Asia de Est i de Sud (preedinte: Paul Sarbanes ; membru clasat : Rudy Boschwitz )
  • Terorism, stupefiante i comunicaii internaionale (preedinte: Brock Adams ; membru clasat : Mitch McConnell )
  • Afaceri ale emisferei occidentale i ale corpului pcii (preedinte: Chris Dodd ; membru clasat : Richard G. Lugar )
  • Afaceri guvernamentale (preedinte: John Glenn ; membru clasat : William V. Roth Jr. ) Ted Stevens )
  • Cheltuieli federale, buget i contabilitate (preedinte: Lawton Chiles ; membru clasat : Warren Rudman )
  • Energie, proliferare nuclear i servicii federale (preedinte: Jim Sasser ; membru clasat : N / A)
  • Eficien guvernamental, federalism i districtul Columbia (preedinte: Jim Sasser ; membru clasat : H. John Heinz III )
  • Supravegherea managementului guvernamental (preedinte: Carl Levin ; membru clasat : William S. Cohen )
  • Investigaii (preedinte: Carl Levin ; membru clasat: N / A)
  • Afaceri indiene (Select) (preedinte: Daniel Inouye )
  • Instana judiciar (preedinte: Joe Biden ; membru clasat : Strom Thurmond ) Strom Thurmond )
  • Constituie (preedinte: Paul Simon ; membru clasat : Arlen Specter )
  • Instane i practici administrative (preedinte: Howell Heflin ; membru clasat : Chuck Grassley )
  • Afaceri cu imigraia i refugiaii (preedinte: Ted Kennedy ; membru clasat : Alan K. Simpson )
  • Brevete, drepturi de autor i mrci comerciale (preedinte: Dennis DeConcini ; membru clasat : Orrin Hatch )
  • Tehnologie i drept (preedinte: Patrick Leahy ; membru clasat : Gordon J. Humphrey )
  • Intelligence (Select) (preedinte: David L. Boren ; vicepreedinte: William S. Cohen )
  • Munc i resurse umane (preedinte: Ted Kennedy ; membru clasat : Orrin Hatch ) Thad Cochran )
  • Copii, familie, droguri i alcoolism (preedinte: Chris Dodd ; membru clasat : Strom Thurmond )
  • Educaie, arte i tiine umane (preedinte: Claiborne Pell ; membru clasat : Robert T. Stafford )
  • Ocuparea forei de munc i productivitate (preedinte: Paul Simon ; membru clasat : Gordon J. Humphrey )
  • Handicaped (preedinte: Tom Harkin ; membru clasat : Lowell P. Weicker )
  • Muncii (preedinte: Howard M. Metzenbaum ; membru clasat : Dan Quayle )
  • Nutriie i nevoi umane (selectai) (preedinte: [ date necunoscute / lips ] )
  • Reguli i administraie (preedinte: Wendell H. Ford ; membru clasat : Ted Stevens )
  • Întreprinderi mici (preedinte: Dale Bumpers ; membru clasat : Lowell P. Weicker ) Malcolm Wallop )
  • Extinderea exportului (preedinte: Jim Sasser ; membru clasat : Rudy Boschwitz )
  • Contractele guvernamentale i reducerea documentelor (preedinte: Alan Dixon ; membru clasat : Bob Kasten )
  • Inovaie, tehnologie i productivitate (preedinte: Carl Levin ; membru clasat : Warren B. Rudman )
  • Promovarea exporturilor i dezvoltarea pieei (preedinte: Jim Sasser )
  • Economia rural i agricultura familial (preedinte: Max Baucus ; membru clasat : Al D'Amato )
  • Dezvoltarea afacerilor cu proprieti urbane i minoritare (preedinte: John Kerry ; membru clasat : Kit Bond )
  • Asisten militar secret pentru Iran i opoziia nicaraguan (Select) (preedinte: Daniel Inouye ; vicepreedinte: Warren Rudman )
  • Afacerile veteranilor (preedinte: Alan Cranston ; membru clasat : Frank H. Murkowski )
  • Întreg
  • camera Reprezentanilor

  • Credite (preedinte: Jamie L. Whitten ; membru clasat : Silvio O. Conte ) Hal Rogers )
  • Aprare (preedinte: William V. Chappell ; membru clasat : Joseph M. McDade )
  • Districtul Columbia (preedinte: Julian C. Dixon ; membru clasat : Lawrence Coughlin )
  • Dezvoltarea energiei i a apei (preedinte: Tom Bevill )
  • Operaiuni strine (preedinte: David Obey ; membru clasat : John T. Myers )
  • Agenii independente HUD (preedinte: Edward P. Boland ; membru clasat : Mickey Edwards )
  • Interior i agenii conexe (preedinte: Sidney Yates ; membru clasat : Bill Green )
  • Munc-sntate i servicii umane, educaie i agenii conexe (preedinte: William H. Natcher ; membru clasat : Ralph Regula )
  • Legislativ (preedinte: Victor Fazio ; membru clasat : Jerry Lewis )
  • Construcii militare (preedinte: Bill Hefner ; membru clasat : Bill Lowery )
  • Agricultur, dezvoltare rural i agenii conexe (preedinte: Jamie Whitten ; membru clasat : Virginia Smith )
  • Transport i agenii conexe (preedinte: William Lehman ; membru clasat : Lawrence Coughlin )
  • Trezoreria, serviciile potale i guvernul general (preedinte: Edward Roybal ; membru clasat : Joe Skeen )
  • Servicii armate (preedinte: Les Aspin ; membru clasat : William L. Dickinson ) Larry J. Hopkins )
  • Instalaii i faciliti militare (preedinte: Ron Dellums ; membru clasat : David O'B. Martin )
  • Personal militar i despgubiri (preedinte: Beverly Byron ; membru clasat : Herbert H. Bateman )
  • Achiziii i sisteme nucleare militare (preedinte: Samuel S. Stratton ; membru clasat : Robert E. Badham )
  • Disponibilitate (preedinte: Dan Daniel ; membru clasat : John R. Kasich )
  • Cercetare i dezvoltare (preedinte: Charles Melvin Price ; membru clasat : William L. Dickinson )
  • Seapower, materiale strategice i critice (preedinte: Charles E. Bennett ; membru clasat : Floyd Spence )
  • Panoul de politici de achiziie (preedinte: Nicholas Mavroules ; membru clasat : Jim Courter )
  • Panoul de politici de aprare (preedinte: Les Aspin ; membru clasat : William L. Dickinson )
  • Bnci, finane i afaceri urbane (preedinte: Fernand St. Germain ; membru clasat : Chalmers P. Wylie ) John P. Hiler )
  • Politica monetar intern (preedinte: Stephen L. Neal ; membru clasat : Bill McCollum )
  • Stabilizare economic (preedinte: Mary Rose Oakar ; membru clasat : Norman D. Shumway )
  • Supravegherea, reglementarea i asigurrile instituiilor financiare (preedinte: Fernand St. Germain ; membru clasat : Stanford Parris )
  • Supravegherea general i investigaiile (preedinte: Carroll Hubbard ; membru clasat : Stanford Parris )
  • Locuine i dezvoltare comunitar (preedinte: Henry B. Gonzalez ; membru clasat : Chalmers P. Wylie )
  • Instituii i finane internaionale de dezvoltare (preedinte: Walter E. Fauntroy ; membru clasat : Doug Bereuter )
  • Finane internaionale, comer i politic monetar (preedinte: Robert Garcia ; membru clasat : Jim Leach )
  • Buget (preedinte: William H. Gray ; membru clasat : Del Latta ) Willis D. Gradison Jr. )
  • Comunitate i resurse naturale (preedinte: Howard Wolpe ; membru clasat : Mickey Edwards )
  • Aprare i afaceri internaionale (preedinte: Vic Fazio ; membru clasat : Del Latta )
  • Politic economic i comercial (preedinte: Mike Lowry ; membru clasat : Beau Boulter )
  • Sntate (preedinte: Martin Frost ; membru clasat : Nancy Johnson )
  • Resurse umane (preedinte: Pat Williams ; membru clasat : Bill Goodling )
  • Securitatea veniturilor (preedinte: Marty Russo ; membru clasat : Connie Mack III )
  • Guvernul local i de stat (preedinte: George Miller ; membru clasat : Denny Smith )
  • Copii, tineri i familii (Selectai) (preedinte: George Miller ; membru clasat : Dan Coats )
  • Districtul Columbia (preedinte: Ron Dellums ; membru clasat : Stanford Parris ) clasat : Stanford Parris )
  • Operaiuni guvernamentale i afaceri metropolitane (preedinte: Alan Wheat ; membru clasat : Larry Combest )
  • Justiie i educaie (preedinte: Mervyn M. Dymally ; membru clasat : Thomas J. Bliley Jr. )
  • Educaie i munc (preedinte: Augustus F. Hawkins ; membru clasat : Jim Jeffords ) Jim Jeffords )
  • Oportuniti de angajare (preedinte: Matthew G. Martinez ; membru clasat : Bill Goodling )
  • Sntate i siguran (preedinte: Joseph M. Gaydos ; membru clasat : Paul B. Henry )
  • Relaii cu conducerea muncii (preedinte: Bill Clay ; membru clasat : Marge Roukema )
  • Standarde de munc (preedinte: Austin J. Murphy ; membru clasat : Tom Petri )
  • Resurse umane (preedinte: Dale Kildee ; membru clasat : Tom Tauke )
  • Educaie post-secundar (preedinte: Pat Williams ; membru clasat : E. Thomas Coleman )
  • Selectai educaia (preedinte: maiorul R. Owens ; membru clasat : Steve Bartlett )
  • Energie i comer (preedinte: John Dingell ; membru clasat : Norman F. Lent ) William E. Dannemeyer )
  • Energie i putere (preedinte: Phil Sharp ; membru clasat : Carlos J. Moorhead )
  • Sntate i mediu (preedinte: Henry Waxman ; membru clasat : Edward R. Madigan )
  • Supraveghere i investigaii (preedinte: John Dingell ; membru clasat : Norman F. Lent )
  • Telecomunicaii i finane (preedinte: Ed Markey ; membru clasat : Matthew J. Rinaldo )
  • Transporturi, turism i materiale periculoase (preedinte: Tom Luken ; membru clasat : Bob Whittaker )
  • Afaceri externe (preedinte: Dante Fascell ; membru clasat : William S. Broomfield ) clasat : Dan Burton )
  • Controlul armelor, securitate internaional i tiin (preedinte: Dante Fascell ; membru clasat : William S. Broomfield )
  • Afaceri din Asia i Pacific (preedinte: Stephen Solarz ; membru clasat : Jim Leach )
  • Europa i Orientul Mijlociu (preedinte: Lee H. Hamilton ; membru clasat : Benjamin A. Gilman )
  • Drepturile omului i organizaii internaionale (preedinte: Gus Yatron ; membru clasat : Gerald BH Solomon )
  • Politic economic internaional i comer (preedinte: Don Bonker ; membru clasat : Toby Roth )
  • Operaiuni internaionale (preedinte: Dan Mica ; membru clasat : Olympia Snowe )
  • Afaceri cu emisfera vestic (preedinte: George W. Crockett ; membru clasat : Robert J. Lagomarsino )
  • Operaiuni guvernamentale (preedinte: Jack Brooks ; membru clasat : Frank Horton ) Larry E. Craig )
  • Ocuparea forei de munc i locuine (preedinte: Tom Lantos ; membru clasat : Joseph J. DioGuardi )
  • Mediu, energie i resurse naturale (preedinte: Mike Synar ; membru clasat : William F. Clinger Jr. )
  • Activiti guvernamentale i transport (preedinte: Cardiss Collins ; membru clasat : Howard C. Nielson )
  • Informaii guvernamentale, justiie i agricultur (preedinte: Glenn English ; membru clasat : Al McCandless )
  • Resurse umane i relaii guvernamentale (preedinte: Ted Weiss ; membru clasat : Jim Ross Lightfoot )
  • Legislaie i securitate naional (preedinte: Jack Brooks ; membru clasat : Frank Horton )
  • Administraia Camerei (preedinte: Frank Annunzio ; membru clasat : Bill Frenzel ) clasat : Robert E. Badham )
  • Alegeri (preedinte: Al Swift ; membru clasat : Bill Thomas )
  • Biblioteci i memorii (preedinte: Mary Rose Oakar ; membru clasat : Newt Gingrich )
  • Office Systems (preedinte: Charlie Rose ; membru clasat : Bill Thomas )
  • Personal i poliie (preedinte: Leon E. Panetta ; membru clasat : Pat Roberts )
  • Achiziii i tipriri (preedinte: Ed Jones ; membru clasat : Newt Gingrich )
  • Grupul de lucru pentru organizaiile de servicii legislative (preedinte: Jim Bates ; membru clasat : Pat Roberts )
  • Foamea (Select) (preedinte: Mickey Leland ; membru clasat : Marge Roukema )
  • Afaceri interne i insulare (preedinte: Mo Udall ; membru clasat : Don Young ) Manuel Lujan Jr. )
  • Supravegherea general, gestionarea energiei din nord-vest i a pdurilor (preedinte: Sam Gejdenson ; membru clasat : Denny Smith )
  • Afaceri insulare i internaionale (preedinte: Ron de Lugo ; membru clasat : Robert J. Lagomarsino )
  • Resurse miniere i naturale (preedinte: Nick Rahall ; membru clasat : Larry E. Craig )
  • Parcuri naionale i terenuri publice (preedinte: Bruce Vento ; membru clasat : Ron Marlenee )
  • Resurse de ap i energie (preedinte: George Miller ; membru clasat : Chip Pashayan Jr. )
  • Investigai tranzaciile cu armele secrete cu Iran (Selectai) (preedinte: Lee H. Hamilton ; membru clasat : Dick Cheney )
  • Sistemul judiciar (preedinte: Peter W. Rodino ; membru clasat : Hamilton Fish IV ) E. Clay Shaw Jr. )
  • Drepturi civile i constituionale (preedinte: Don Edwards ; membru clasat : James Sensenbrenner )
  • Curi, liberti civile i administraia justiiei (preedinte: Robert W. Kastenmeier ; membru clasat : Carlos J. Moorhead )
  • Criminalitate (preedinte: William J. Hughes ; membru clasat : Bill McCollum )
  • Justiie penal (preedinte: John Conyers ; membru clasat : George W. Gekas )
  • Imigraie, refugiai i drept internaional (preedinte: Romano L. Mazzoli ; membru clasat : Pat Swindall )
  • Monopoluri i drept comercial (preedinte: Peter W. Rodino ; membru clasat : Hamilton Fish IV )
  • Marine comerciale i pescuit (preedinte: Walter B. Jones Sr .; membru clasat : Robert W. Davis ) clasat : Robert W. Davis )
  • Pescuit, conservarea vieii slbatice i mediul înconjurtor (preedinte: Gerry Studds ; membru clasat : Don Young )
  • Merchant Marine (preedinte: Mario Biaggi ; membru clasat : Norman F. Lent )
  • Oceanografie (preedinte: Mike Lowry ; membru clasat : Norman D. Shumway )
  • Supraveghere i investigaii (preedinte: Walter B. Jones Sr .; membru clasat : Claudine Schneider )
  • Canalul Panama i lucrurile continentale externe (preedinte: Billy Tauzin ; membru clasat : Jack Fields )
  • Abuzul i controlul narcoticelor (selectat) (preedinte: Charles B. Rangel ; membru clasat : Benjamin A. Gilman )
  • Oficiul potal i serviciul public (preedinte: William D. Ford ; membru clasat : Gene Taylor ) Connie Morella )
  • Serviciul public (preedinte: Patricia Schroeder ; membru clasat : Chip Pashayan )
  • Compensaie i beneficii pentru angajai (preedinte: Gary Ackerman ; membru clasat: John T. Myers )
  • Resurse umane (preedinte: Gerry Sikorski ; membru clasat : Dan Burton )
  • Investigaii (preedinte: William D. Ford ; membru clasat : Gene Taylor )
  • Operaiuni i servicii potale (preedinte: Mickey Leland ; membru clasat : Frank Horton )
  • Personal potal i modernizare (preedinte: Frank McCloskey ; membru clasat : Don Young )
  • Lucrri publice i transport (preedinte: James J. Howard , apoi Glenn M. Anderson ; membru clasat : John Paul Hammerschmidt ) Newt Gingrich )
  • Dezvoltare economic (preedinte: Gus Savage ; membru clasat : E. Clay Shaw Jr. )
  • Investigaii i supraveghere (preedinte: Jim Oberstar ; membru clasat : William F. Clinger Jr. )
  • Cldiri publice i terenuri (preedinte: Fofo IF Sunia ; membru clasat : Guy Molinari )
  • Transport de suprafa (preedinte: Glenn M. Anderson ; membru clasat : Bud Shuster )
  • Resurse de ap (preedinte: Henry J. Nowak ; membru clasat : Arlan Stangeland )
  • Reguli (preedinte: Claude Pepper ; membru clasat : Jimmy Quillen ) clasat : Gene Taylor )
  • Procesul legislativ (preedinte: Butler Derrick ; membru clasat : Trent Lott )
  • tiin i tehnologie (preedinte: Robert A. Roe ; membru clasat : Manuel Lujan Jr. ) Sid Morrison )
  • Cooperare tiinific internaional (preedinte: Ralph M. Hall ; membru clasat : James Sensenbrenner )
  • Investigaii i supraveghere (preedinte: Robert A. Roe ; membru clasat : Don Ritter )
  • Resurse naturale, cercetare agricol i mediu (preedinte: James H. Scheuer ; membru clasat : Claudine Schneider )
  • tiin, cercetare i tehnologie (preedinte: Doug Walgren ; membru clasat : Sherwood Boehlert )
  • tiine i aplicaii spaiale (preedinte: Bill Nelson ; membru clasat : Robert S. Walker )
  • Transport, aviaie i materiale (preedinte: Dave McCurdy ; membru clasat : Tom Luken )
  • Întreprinderi mici (preedinte: John J. LaFalce ; membru clasat : Joseph M. McDade ) John Hiler )
  • Energie i agricultur (preedinte: Charles Hatcher ; membru clasat : David Dreier )
  • Exporturi, turism i probleme speciale (preedinte: Ike Skelton ; membru clasat : Andy Ireland )
  • Achiziii, inovare i dezvoltare a întreprinderilor minoritare (preedinte: Nicholas Mavroules ; membru clasat : Silvio O. Conte )
  • Reglementare i oportuniti de afaceri (preedinte: Ron Wyden ; membru clasat : William S. Broomfield )
  • SBA i economia general (preedinte: John J. LaFalce ; membru clasat : Joseph M. McDade )
  • Standarde de conduit oficial (preedinte: Julian C. Dixon ; membru clasat : Floyd Spence )
  • Afacerile veteranilor (preedinte: Gillespie V. Montgomery ; membru clasat : Gerald BH Solomon ) John Paul Hammerschmidt )
  • Compensaii, pensii i asigurri (preedinte: Douglas Applegate ; membru clasat : Bill McCollum )
  • Educaie, formare profesional i ocuparea forei de munc (preedinte: Wayne Dowdy ; membru clasat : Chris Smith )
  • Supraveghere i investigaii (preedinte: Lane Evans ; membru clasat : Bob Stump )
  • Afaceri cu privire la locuine i memorii (preedinte: Marcy Kaptur ; membru clasat : Dan Burton )
  • Ci i mijloace (preedinte: Dan Rostenkowski ; membru clasat : John J. Duncan ) Willis D. Gradison Jr. )
  • Supraveghere (preedinte: JJ Pickle ; membru clasat : Richard T. Schulze )
  • Asisten public i despgubiri pentru omaj (preedinte: Thomas J. Downey ; membru clasat : Hank Brown )
  • Selectai msuri de venit (preedinte: Charles Rangel ; membru clasat : Guy Vander Jagt )
  • Asigurri sociale (preedinte: Andrew Jacobs Jr .; membru clasat : Bill Archer )
  • Comer (preedinte: Sam Gibbons ; membru clasat : Phil Crane )
  • Întreg
  • Comitete mixte

    Angajai

    Directorii ageniilor de sucursale legislative

    Senat

    camera Reprezentanilor

    Vezi si

    Note

    Referine

    • Martis, Kenneth C. (1989). Atlasul istoric al partidelor politice din Congresul Statelor Unite . New York: Compania de editare Macmillan.
    • Martis, Kenneth C. (1982). Atlasul istoric al districtelor din Congresul Statelor Unite . New York: Compania de editare Macmillan.

    linkuri externe

    Opiniones de nuestros usuarios

    Viorel Patrascu

    Uneori, când cauți informații pe internet despre ceva, găsești articole prea lungi care insistă să vorbească despre lucruri care nu te interesează. Mi-a plăcut acest articol despre Al 100-lea Congres al Statelor Unite pentru că merge la obiect și vorbește exact despre ce vreau eu, fără pierderea în informații Inutil.

    Iulia Pascu

    Foarte interesant această postare despre Al 100-lea Congres al Statelor Unite.

    Ancuta Andrei

    Mulțumesc. Articolul despre Al 100-lea Congres al Statelor Unite m-a ajutat.